Wszechobecna biel nieco Ci się znudziła? W takim razie postaw na zdecydowane kolory! Architekci coraz śmielej wprowadzają do wnętrz meble pokojowe wykonane z płyt w ciemnych, głębokich kolorach. Czy warto postawić na ciemne meble? W jakich pomieszczeniach sprawdzą się one najlepiej? Sprawdź!

Elegancko i z klasą: meble pokojowe w ciemnych odcieniach

W modnych mieszkaniach królują obecnie meble pokojowe wykonane z płyt w kolorze czarnym, granatowym, antracytowym, butelkowej zieleni. Proste bryły w stonowanych, ale zdecydowanych odcieniach szczególnie przypadną do gustu zwolennikom eleganckich aranżacji. Ciemne, matowe powierzchnie wnoszą do kompozycji klasę i szyk. Tego typu meble doskonale prezentują się w mieszkaniach urządzonych w stylu modern classic, glamour oraz industrialnym.

Pamiętaj o tym, że matowe, ciemne powierzchnie pochłaniają światło, co optycznie zmniejsza przestrzeń. Z tego powodu ciemne, a w szczególności masywne komplety wykończone matową powłoką najlepiej prezentują się w przestronnych salonach. W pokojach o małym metrażu znacznie lepiej prezentują się lekkie, subtelne meble w jasnych kolorach.

Z czym łączyć ciemne meble pokojowe?

Ciemne meble pokojowe doskonale łączą się z dodatkami w kolorze srebra i złota, naturalnym kamieniem (przede wszystkim marmurem), drewnem. Aby uniknąć niepożądanego efektu ciężkości, wyeksponuj je na tle jasnych ścian. Dzięki starannie dobranym dodatkom (lampom, świecznikom, tekstyliom)  salonowa aranżacja będzie przytulna. Nie zasłaniaj okna ciężkimi zasłonami – do wnętrza wyposażonego w ciemne meble powinno wpadać jak najwięcej naturalnego światła.

 

 

Comments are closed.

pozycjonowanie poradnik https://xann.pl/sitemap Záhradné stoly