Depilacja laserowa jest nowoczesną techniką, która jest w stanie w realny sposób wpłynąć na poprawę codziennych standardów życiowych każdej osoby. Jest to widoczne zwłaszcza podczas porównywania depilacji laserowej z innymi metodami depilacyjnymi. Dobrym przykładem mogą być tradycyjne żyletki, rozgrzewany wosk czy nawet depilatory, które w porównaniu z depilacją laserową działają na kilka chwil. Po zabiegu depilacji laserowej można w ogóle zapomnieć o usuwaniu owłosienia z danej partii na ciele. W jaki sposób się to odbywa?

 

Mechanizm działania depilacji laserowej

 

Działanie depilacji laserowej kryje się w połączeniu fizjologii człowieka i procesów fizycznych. Jednak początkowo aby zrozumieć funkcjonowanie depilacji laserowej warto skupić swoją uwagę na działaniu lasera i procesie fizycznym na którym bazuje. Emitowana wiązka światła tylko w nazwie przypomina światło, które emanują domowe żarówki. To dokładnie dobrana wiązka światła o wyższej długości fali i mocy, która trafia na ludzką skórę. Tutaj w procesie termogenezy następuje przekształcenie energii świetlnej noszonej przez wiązkę światła na energie cieplną zakumulowaną na barwnikach skóry.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/

 

 

Teraz aby dokończyć wyjaśnienie efektywności depilacji laserowej można przejść do fizjologii ciała człowieka. W momencie nagrzania barwników skóry sąsiadujące cebulki włosowe ulegają destrukcji. Temperatura sięga nawet 70 stopni Celsjusza przez co cebulka włosowa uszkadza własne wewnętrzne struktury. W konsekwencji tego włosy już w trakcie zabiegu wypadają. Jeżeli cebulka włosowa zostanie uszkodzona w specyficznej fazie wzrostu (anagenu) to już nigdy nie odtworzy swojej budowy, a włosy nie będą mogły być na nowo produkowane. Dzięki temu depilacja laserowa jest w stanie zagwarantować permanentny efekt.

 

Dlaczego depilację laserową należy powtarzać?

 

Aby zabieg depilacji laserowej był w 100% skuteczny światło musi naświetlić skórę w fazie wzrostu cebulki włosowej – a nigdy nie wiadomo kiedy to będzie. Dlatego mówi się, że przeprowadzenie od 3 do 9 zabiegów rozłożonych w czasie daje pożądany efekt.

Comments are closed.

zobacz zobacz wiecej meble tarasowe