Nowoczesne tarasy są całoroczną strefą wypoczynkową. Aby taras był dostępny dla domowników niemal przez cały rok, należy starannie dobrać wszystkie elementy: zadaszenie, meble i oświetlenie. Ważną częścią aranżacji zewnętrznej przestrzeni jest ogrzewanie tarasowe. Jak efektywnie, a jednocześnie niedrogo ogrzać otwartą przestrzeń? Sprawdź!

Nowoczesne ogrzewanie tarasowe – promienniki gazowe

Ogrzewanie tarasowe powinno być wydajne, tanie w eksploatacji, przyjazne środowisku i proste w instalacji. Wszystkie te kryteria spełniają promienniki zasilane gazem. W odróżnieniu od swoich wersji elektrycznych, modele gazowe nie wymagają podłączenia do prądu. Urządzenia są mobilne i można zainstalować je w dowolnym miejscu. Butla gazowa ukryta jest w podstawie obudowy. Kiedy gaz się skończy, wystarczy wymienić ją na nową. Do produkcji wysokiej klasy promienników wykorzystywane są materiały o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne.

Promienniki gazowe w formie parasoli grzewczych z efektowną pochodnią w krótkim czasie ogrzewają nawet rozległą przestrzeń (zasięg działania zależy od mocy wybranego modelu). Urządzenia są proste w obsłudze i zaskakująco tanie w eksploatacji. Co ważne, nie wytwarzają dymu ani iskier. Nad bezpieczeństwem osób przebywających w ich pobliżu czuwają specjalne systemy.

Rozwiązania nie tylko do ogrodu

Promienniki gazowe doskonale sprawdzają się nie tylko w przydomowych ogrodach, ale również zewnętrznych przestrzeniach publicznych, przede wszystkim ogródkach restauracyjnych czy rekreacyjnych strefach wokół hoteli. Dzięki ogrzewaniu na taras można przedłużyć sezon letni nawet o kilka tygodni.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecej