Niemalże normą stało się to, że wiele firm dla swoich pracowników czy wolontariuszy przygotowuje strój oznaczony konkretnym logo swojej firmy, a często także z oznaczeniem stanowiska na nawet z imieniem. Projektując graficznie to jaki i gdzie ma znajdować się nadruk na koszulce, trzeba brać pod uwagę wiele różnych aspektów zarówno kolorystycznych, jak i typowo projektowych.

Projektowanie koszulek z logo firmy. Od czego zacząć?

Zaczynając pracę z projektowaniem koszulek dla pracowników, na początek potrzebujemy oczywiście dwóch rzeczy. Pierwsza to logo i logotyp marki, dla której robiony jest projekt, natomiast druga to umiejętności korzystania z programu do tworzenia grafiki wektorowej, gdyż to właśnie tego typu pliki są pożądane do odpowiedniego wydruku. Cała reszta to już praca stricte graficzno-projektowa.

Projektowanie grafik na koszulki firmowe. Umiejscowienie grafik.

Projekt tego, w jakim miejscu na koszulkach ma się znajdować dany napis czy grafika zależy w dużej mierze od konkretnych wytycznych klienta. Jeżeli koszulki mają wskazywać wyłącznie firmę, w której zatrudniony jest pracownik je noszący, można użyć jednej z dwóch strategii. Wielkiego logo znajdującego się na przodzie lub tyle koszulki i zajmującego większą część obszaru roboczego, lub postawienia na delikatność i umiejscowienie niewielkiego logo z nazwą, lub logotypu na wysokości lewej piersi. Projekt zakładający nadrukowanie logo na obu stronach koszulki może być nieco zbyt nachalny, więc jeżeli klient nie wyraża takiego zapotrzebowania lepiej z niego zrezygnować.

W przypadku potrzeby wpisania na koszulkę stanowiska danego pracownika. Postawmy na duży napis z tyłu i małe logo na piersi z przodu koszulki, a w wersji soft, na wyłącznie logo z nazwę stanowiska à la plakietka.

Grafiki na koszulkach pracowniczych a kolor materiału.

Projektując nadruki na koszulkach, grafik niejednokrotnie sam dopasowuje konkretne kolory w projekcie. W przypadku projektu koszulek pracowniczych zmaga się już z odpowiednią kompozycją łączącą kolor koszulki z gotowym już logo. Jak ugryźć temat? W przypadku wielokolorowych logo możemy stanąć przed problemem małej widoczności jednego z elementów, szczególnie jeżeli gama zastosowana w logo jest naprawdę szeroka. Wtedy można też pomyśleć o przeedytowaniu logo na wersję monochromatyczną i użycie go na koszulce w kolorze wyjściowym dla głównej barwy marki. Oczywiście taki pomysł dobrze jest skonsultować najpierw z samym zainteresowanym. Pamiętajmy też o odpowiedniej kompozycji w kwestii niełączenia kolorów choćby takich, które mogą powodować problemy z rozróżnieniem u osób zmagających się z zaburzeniami dotyczącymi rozpoznawania barw.

Źródło: https://zlapgrafika.pl/sites/projektowanie-grafik-na-koszulki,75

Comments are closed.

zobacz wiecje https://baoqieateri.com zobacz wiecej