Aranżacja kuchni to temat, który należy poraktować z należytym szacunkiem. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wszystkimi zaletami funkcjonalnej i praktycznej kuchni. Jak zatem ustawić zestaw mebli kuchennych?

Dobry zestaw mebli kuchennych

Żadne meble (nawet te najdroższe) nie będą nam w odpowiedni sposób służyć, jeżeli nie ustawimy ich w odpowiedni sposób. Co więcej – zanim kupimy szafki kuchenne i inne, przydatne sprzęty, musimy wiedzieć na co dokładnie możemy sobie pozwolić. Jeżeli nie będziemy znali dokładnych wymiarów całego pomieszczenia, nie będziemy wiedzieć nawet jaką długość powinny mieć poszczególne szafki oraz na jakiej wysokości powinny być ustawione blaty kuchenne. W pierwszej kolejności należy więc wymierzyć całe pomieszczenie i rozrysować plan. Takie informacje będą dla nas przydatne, aby wiedzieć jaki zestaw mebli kuchennych możemy zakupić.

Zasada trójkąta roboczego

Niezależnie od tego jaki wymiar ma pomieszczenie, czy też jaki ma kształt – zawsze starajmy się zachować zasadę trójkąta roboczego, chociaż w minimalnym stopniu. Zasada ta informuje nas o optymalnych długościach, jakie należy utrzymać w kuchni. Odległość od lodówki do kuchenki powinna wynosić od 120 do 270 centymetrów. Z kolei odległość od zlewozmywaka do kuchenki i od lodówki do zlewozmywaka powinna wynosić między 120 a 210 centymetrów. Pomoże to nam w zaplanowaniu funkcjonalnej kuchni, gdzie na pewno z wielką przyjemnością będziemy spędzać długie godziny na gotowaniu oraz ze swoją rodziną. 

Comments are closed.

Prístrešky na terasy - ako vyhrať nekonečný boj s počasím  Ochranné kryty na záhradné slnečníky  Poťahy STANDARD