Zmieniająca się moda to fascynujące zjawisko w architekturze i sztuce użytkowej. Zmiany zachodzące w trendach doskonale widać na przykładzie mebli i domowych dodatków. Wśród największych zaskoczeń ostatnich lat wymienia się stołki, hokery i krzesła wykonane z naturalnego drewna. Czy elementy te poprawią estetykę przestrzeni i wpłyną na nasz komfort?

Taborety nie tylko w kuchni!

Klasyczne taborety wykorzystywane były w kuchniach jako pomocnicze siedziska podczas wykonywania prac domowych. Dzisiaj taborety zastępują klasyczne krzesła, szczególnie w miejscach, gdzie nie ma wiele miejsca – np. w wąskich kuchniach. Funkcjonalny taboret oparty jest na stabilnym, metalowym stelażu, a o wygodę użytkownika dba miękkie siedzisko. Niebanalną formą taboretu są niskie stołki z tapicerowanym, miękkim siedziskiem. Meble takie są utrzymane w jasnych kolorach, dzięki czemu mogą być wykorzystane jako element wyposażenia zarówno w sypialniach, pokojach dzieci czy w przedpokojach.

Drewno – ceniony materiał stolarski

Nie ma wątpliwości, że jednym z najbardziej cenionych i pożądanych materiałów stolarskich jest lite drewno. Drewno takie odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, ciemnienie. Doskonale prezentuje się ono zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Lite drewno wykorzystywane jest do produkcji stołów, krzeseł, ale też szaf, komód. Krzesła drewniane to produkty cieszące się olbrzymim zainteresowaniem – eleganckie krzesła tego typu posiadają zazwyczaj drewniane stelaże lub nogi. Projektowane są one zgodnie z trendami, dzięki czemu świetnie wpisują się we wnętrza skandynawskie, minimalistyczne czy loftowe. Drewno w mieszkaniach z pewnością podniesie estetykę wnętrz, sprawi, że staną się one bardziej prestiżowe.

 

 

Comments are closed.

https://yaymicro.pl https://w-sumie.com.pl https://lubsacro.pl