Skóra jest niezwykle ważnym organem: jest mechaniczną osłoną broniącą organizm przed  drobnoustrojami chorobotwórczymi i czynnikami zewnętrznymi, pełni funkcje percepcyjne, termoregulacyjne, odpornościowe czy resorpcyjne. Przerwanie jej ciągłości nie oznacza trwałego uszkodzenia. Dzięki naturalnym procesom skóra samoistnie się regeneruje. Niestety, nierzadko zdarza się, że jej uszkodzenie pozostawia po sobie trwały ślad. Wszędzie tam, gdzie natura okazuje się być zawodna, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej – zabiegi frakcyjne. Co kryje się pod tą nazwą? Czym jest laser frakcyjny CO2? Sprawdź!

Jak działa innowacyjny laser frakcyjny CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest nowoczesnym narzędziem umożliwiającym przeprowadzenie zaawansowanych kuracji z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej. Zaliczany jest do grupy laserów ablacyjnych. Podczas krótkiego zabiegu miejsca wymagające poprawek poddawane są działaniu wiązki laserowej, która tworzy w niej mikro-otworki. Kontrolowane uszkodzenie skóry aktywuje naturalne procesy naprawcze i przebudowę kolagenu. Widoczne na skórze dziurki otoczone są zdrową tkanką, która szybko regeneruje niewielkie uszkodzenia. Pełne efekty zabiegu nie są widoczne od razu. Na spektakularne rezultaty pacjent musi poczekać zazwyczaj kilka tygodni. 

Efekty kuracji 

Laser frakcyjny działa na skórę naprawczo oraz rewitalizująco. Wskazaniem do wykonania zabiegu są między innymi blizny różnego typu (na przykład przerostowe i potrądzikowe), przebarwienia, rozstępy, nierówności. Nowoczesne kuracje przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej są również skuteczną bronią w walce z oznakami starzenia – zmarszczkami, utratą jędrności, spadkiem gęstości skóry. 

Comments are closed.

Ochranné kryty na záhradné grily a ohniská  Záhradné slnečníky pozycjonowanie poradnik