Przydomowy taras w kilku prostych ruchach zmienić można w wyjątkową przestrzeń wypoczynkową – przekonują architekci i projektanci mebli. Kupując meble i dodatki, warto również zastanowić się, jak zacienić taras, by miejsce to było chronione przed silnym, letnim słońcem. Jakie mamy możliwości?

Jak zacienić taras przy pomocy parasola?

Nie ma wątpliwości, że najczęściej wybieranym sposobem na to, jak zacienić taras, jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole zaskakują pod wieloma względami – są eleganckie, zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium – materiał ten doskonale sprawdza się w ogrodach i na tarasach. Aluminium jest malowane proszkowo, dzięki czemu jest wysoce odporne na ścieranie, działanie wilgoci, korozję. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej, pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza jest zabezpieczona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak również przed promieniowaniem UV i płowieniem. Parasole osadzone są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. Warto również wspomnieć o licznych punktach regulacji, by móc idealnie ustawić kąt padania cienia.

Pergola – sposób na to, jak zacienić taras w sposób nowoczesny

Pergole przyciągają wzrok i zachwycają – nowoczesne konstrukcje tego typu są widziane coraz częściej w polskich ogrodach i na tarasach. To świetny sposób na to, jak zacienić taras w sposób niebanalny. Pergole wznoszone są z elementów aluminiowych, a konstrukcja jest modułowa. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody poza obręb pergoli. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych, aluminiowych lameli. Ich konstrukcja pozwala na ich rotowanie wokół własnej osi. Użytkownik decyduje dzięki temu, jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz wiecje zobacz wiecej