Ciemna kuchnia inspiracje stanowić może nie lada wyzwanie dla osób, które dokładają wszelkich starań podczas aranżacji tego pomieszczenia. Źle dobrane elementy sprawić mogą, że kuchnia może sprawiać zbyt przygnębiające wrażenie, czego jak najbardziej trzeba unikać.

Neutralne kolory ścian

Ciemna kuchnia inspiracje w głównej mierze skupi się na meblach. Dlatego też umiejętnie należy dobrać do nich kolor ścian. Tak, można by postawić na kolejny, ciemny odcień, ale czy nie będzie już tego za dużo? Lepiej postawić na inne, neutralne kolory, które nieco pomogą całość rozświetlić. Mowa tutaj o bieli, która jako pierwsza przychodzi do głowy. Chociaż, jeżeli ktoś już ma dość odcienia białego, to może spróbować z beżem lub popielem. Te trzy propozycje zaliczane są do neutralnych, które doskonale prezentują się z innymi, ciemniejszymi odcieniami. 

Ciemna kuchnia inspiracje z odpowiednia podłogą

Kolejny element, który musi zostać dopasowany do ciemnych mebli, jakie będą stanowić podstawę całego wyposażenia. Otóż, podłoga musi stanowić harmonijną całość z całą stylistyką. Oznaczać to może tyle, że można postawić na coś, co będzie w podobnej tonacji, jak ściany, czy też meble. Mogą to być płytki, które są łatwe w utrzymaniu czystości, jak również panele drewniane, odpowiednio zabezpieczone przed ścieraniem i uszkodzeniami zewnętrznymi, wilgocią. Ciemna podłoga również możliwa jest do aranżacji, przy ciemnych meblach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że całe pomieszczenie musi zostać dobrze rozświetlone. 

 

Comments are closed.

Kvetináče z umelého ratanu https://xann.pl/sitemap Ochranné kryty na čalúnenie