Osoby pracujące w szpitalach, ośrodkach zdrowia, prywatnych gabinetach i innych placówkach medycznych powinny dbać o swoje bezpieczeństwo,  komfort oraz prezencję. Niezwykle ważnym czynnikiem pozwalającym stworzyć optymalne warunki do codziennej pracy w sektorze medycznym jest odpowiedni strój. Jakimi cechami  powinien wyróżniać się uniform każdego medyka? Sprawdź nasze rady!

Wygoda w najcięższych warunkach

Praca w placówce medycznej oznacza długie dyżury spędzone na nogach, wysiłek fizyczny i psychiczny, kontakt z patogenami. Dobrze skrojona, wygodna odzież i środki ochrony osobistej podnoszą komfort pracy i są barierą dla szkodliwych substancji. Odzież projektowana z myślą o medykach szyta jest z materiałów o przewiewnej strukturze zapewniającej optymalną cyrkulację powietrza i zapobiegającej nadmiernemu poceniu. Dodatek poliestru i elastanu zapobiega gnieceniu się tkaniny. Ważne jest, aby materiał przystosowany był do częstego prania w wysokiej temperaturze i przy użyciu mocnych detergentów. Ważnym elementem stroju jest wygodne obuwie z antypoślizgową podeszwą wykonane z materiału, który łatwo utrzymać w nienagannej czystości.

Strój wizytówką placówki

Kompletując stroje dla kadry medycznej, należy zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność odzieży, ale również jej estetykę. Stroje noszone przez lekarzy, pielęgniarki i innych pracowników powinny kształtować profesjonalny wizerunek placówki i wzbudzać pozytywne odczucia u pacjentów. Coraz częściej odchodzi się od zimnych, białych zestawów na rzecz kompletów w żywych odcieniach. Subtelnym dodatkiem do bluzy albo fartucha będzie naszywka lub haft z logo placówki. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

Comments are closed.

https://enamoralarte.com https://brittany-crepesandgalettes.com https://urbantraffic.pl