Przydomowy taras jest idealnym miejscem do odpoczynku w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni. Stworzenie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej na tarasie nie jest problematyczne. Jakie okna i drzwi tarasowe wybrać, aby dopełniały one fasadę domu i pozwalały na wygodne użytkowanie na co dzień?

Popularne okna i drzwi tarasowe

Najpopularniejsze okna i drzwi tarasowe to modele rozwierno-uchylne. Bez wątpienia ich atutem jest atrakcyjna, niewygórowana cena, jednak warto pamiętać, że takie drzwi balkonowe mogą mieć jedynie 110 cm szerokości. Większe drzwi zajmowałyby zbyt wiele miejsca i mogłyby obciążać konstrukcję. Zaletą jest fakt, że drzwi tarasowe tego typu mogą być łączone z oknami stałymi. Jedną z chętniej wybieranych opcji są tarasowe drzwi przesuwne – warto wiedzieć, że mogą być one wysokie nawet na 2,5 metra i szerokie na 270 cm. Drzwi przesuwne mogą być łączone z dużymi oknami, co daje możliwość wykreowania przeszklonej ściany, wpuszczającej do wnętrza maksymalną ilość naturalnego światła. Atutem drzwi przesuwnych jest bez wątpienia łatwość użytkowania oraz lepsza organizacja przestrzeni.

Okna i drzwi tarasowe bezramowe

W nowoczesnych domach oraz budynkach inspirowanych stylem skandynawskim czy loftowym, doskonale sprawdzą się okna i drzwi tarasowe bezramowej. Okna i drzwi tarasowe tego typu pozwolą w sposób optymalny doświetlić wnętrze i cieszyć się niczym niezakłóconym widokiem z okien. Taka stolarka okienna odznacza się ramami ukrytymi w murach domu – decyzja o wykorzystaniu takiego przeszklenia powinna paść już na etapie projektowania budynku. Okna i drzwi tego typu wyeliminują bariery budowlane i pozwolą cieszyć się widokiem przydomowego ogrodu bez względu na porę roku. Warto pamiętać, że wybierając okna i drzwi tarasowe bezramowe, niezwykle ważny jest precyzyjny i profesjonalny montaż. Profesjonaliści zadbają o to, aby stolarka okienna była odpowiednio izolowana i prawidłowo osadzona w murach.

Comments are closed.

Fotele wiszące zobacz wiecej zobacz