Nikt nie buduje pomieszczenia w kształcie litery G. To my sami decydujemy o tym, czy ustawić meble na planie tej litery. Okazuje się, że wielu osobom odpowiada kuchnia w kształcie litery G. Pozwala ona bowiem na funkcjonalne zaplanowanie całej przestrzeni.

Środek “placu manewrowego”

Kuchnia w kształcie litery G może stać się niezwykle klimatycznym pomieszczeniem, które jeszcze mocniej będzie zachęcać do tego, aby spędzić w nim czas. Dookoła znajdują się różne sprzęty kuchenne, jak np. szafki, zlewozmywak, czy też kuchenka, a na samym środku stoi stół, który stanowi centrum “placu manewrowego”. To względem niego odbywają się wszystkie kuchenne manewry. Jest to również dobre miejsce do spotkań towarzyskich. Przy owym centrum można usiąść popijając kawkę lub też można usadzić gości, a druga osoba może zająć się czynnościami kuchennymi.

Kuchnia w kształcie litery G z oknem

Dobrze, jeżeli owo centrum znajduje się na przeciwko okna. Nie ma nic lepszego niż możliwość podziwiania pięknych widoków z samego rana. A Nuż ktoś będzie miał widok na własny ogród lub też na inne urokliwe miejsca znajdujące się w okolicy. Warto stawiać na okno, ponieważ to ono zapewnia nam również dopływ światła dziennego do środka. To właśnie dzięki niemu mamy wrażenie, że mamy do czynienia z większą przestrzenią – co jest koniecznie wskazane, jeżeli ma się do czynienia z małą kuchnią. Okno zapewnia nam również dopływ świeżego powietrza – co przydaje się w momencie, kiedy coś się przypali i trzeba pomieszczenie przewietrzyć.

Comments are closed.