Stworzenie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej dla siebie i bliskich blisko domu nie jest problemem. Warto zwrócić uwagę na trendy ogrodowe 2023 i wykorzystać elementy, które będą odpowiedzią na dane potrzeby. Jakie propozycje przygotowali projektanci? Na jakie meble i dodatki warto zwrócić szczególną uwagę?

Trendy ogrodowe 2023 – kompaktowe komplety kawowe

Niewielkie ogrody czy tarasy nie powinny być przeszkodą do tego, by spędzać wygodnie czas blisko natury. Kompaktowe komplety kawowe idealnie wpisują się w trendy ogrodowe 2023, pozwalając na czerpanie garściami z lata. Komplety kawowe tworzone są z różnorodnych materiałów: technorattanu, naturalnego rattanu, drewna, materiałów syntetycznych. Szeroki wybór kompletów pozwoli na wybranie zestawu dopasowanego do już istniejącej aranżacji.

Odpoczynek w cieniu pergoli – trendy ogrodowe 2023

By móc odpoczywać komfortowo w ogrodzie, konieczne jest zapewnienie sobie cienia. Trendy ogrodowe 2023 jasno wskazują, że obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest pergola ogrodowa. Nowoczesne pergole wznoszone są z elementów aluminiowych, a sama konstrukcja jest modułowa. Dach pergoli składa się z ruchomych lameli, które mogą obracać się wokół własnej osi. To użytkownicy decydują o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele i jak wiele światła wpada na taras.

Trendy ogrodowe 2023 – fotel w kształcie kokonu

Jednym z najchętniej wybieranych mebli w tym sezonie jest fotel w kształcie kokonu. Takie nowoczesne wzornictwo znane jest przede wszystkim z restauracji i hoteli – dzisiaj fotel kokon można mieć we własnym ogrodzie lub na tarasie. Fotele takie posiadają obszerne siedziska zawieszone nad ziemią. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest oderwanie stóp od ziemi i bujanie w obłokach! Wnętrze kokonu wypełnić można poduszkami, by podnieść komfort wypoczynku.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecej https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ zobacz wiecej