Na barkach każdego kierowcy spoczywa obowiązek ubezpieczenia swojego wozu. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego ma dwie możliwości: wybrać jedynie podstawowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) lub zapewnić sobie znacznie szerszą ochronę poprzez zakup dodatkowych polis. Dzisiaj przyjrzymy się ubezpieczeniu komunikacyjnym AC. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

AC – podwójna ochrona

AC, czyli Autocasco, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym mienie przed całkowitym zniszczeniem, kradzieżą lub uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych. Nieznany sprawca przerysował maskę Twojego auta? Twój motocykl został zniszczony przez powalone podczas burzy drzewo? Osoby mające wykupione OC nie muszą martwić się o koszty – likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel.

Dla kogo?

Na poszerzenie podstawowej polisy o dodatkowy pakiet AC najczęściej decydują się właściciele kosztownych samochodów, aut niegarażowanych oraz osoby spędzające dużo czasu za kierownicą. Warto jednak pamiętać, że niespodziewane incydenty mogą spotkać każdego z nas, niezależnie od doświadczenia, wartości naszego wozu czy częstotliwości jego użytkowania. AC to dodatkowa ochrona, dzięki której będziesz mógł czuć się pewnie w każdej sytuacji.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom wykupienie dodatkowej polisy wcale nie musi być dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wysokość swojej składki możesz sprawdzić bez wychodzenia z domu. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, który pomoże Ci szybko obliczyć koszty zakupu nieobowiązkowej polisy. Co ciekawe, nie musisz osobiście stawić się w biurze ubezpieczyciela, aby sfinalizować transakcję – wszystkich formalności możesz dopełnić przez Internet!

Comments are closed.

obal na zahradny nabytok grilov záhradný gril na drevené uhlie