Na tego typu pytanie może odpowiedzieć agent, który śmiało przyznać, że mając na myśli ubezpieczenie samochodu, trzeba omówić kilka rzeczy. Zarówno te dobrowolne polisy, jak również obowiązkową, która narzucona jest przez polskie przepisy prawne i nie tylko.

Nie tylko OC, jako ubezpieczenie samochodu

Podstawą prawną, jeżeli chodzi o Odpowiedzialność Cywilną, jest ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U.03.124.1152). Tego rodzaju polisę należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji samochodu i zawsze obowiązuje ona przez rok, w przypadku każdego pojazdu mechanicznego. AC jest polisą nieobowiązkową, ale w szczególności, jeżeli ma się “młody” samochód, warto pomyśleć o jej obecności. Dzięki temu będzie można odzyskać pieniądze, jeżeli samochód zostanie skradziony lub uszkodzony.

Assistance i NNW dla pojazdów mechanicznych 

Nie można również zapomnieć o Assistance. Jest to ubezpieczenie samochodu, które jest w stanie zapewnić kierowcy pomoc techniczną, jeżeli chodzi o pojazd i pomoc medyczną, jeżeli ta jest potrzebna jemu lub jego współtowarzyszom. Mówiąc o pomocy medycznej, nie można zapomnieć o NNW. Jest to ten rodzaj polisy, dzięki któremu można liczyć na wypłatę odszkodowania, jeżeli dojdzie do poważniejszego wypadku. Na taką ochronę mogą liczyć nawet osoby, jakie będą przebywać w samochodzie, ale nie będą bezpośrednio prowadzić danego pojazdu mechanicznego, tylko będą pasażerami. 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/ zobacz wiecej zobacz wiecej