Wiele osób boi się tego, że jazda konna związana jest z dużymi wydatkami, dlatego z niej rezygnuje. Może i po części tak jest. Chociaż to wszystko zależne jest m.in. od tego, gdzie kupowany będzie sprzęt jeździecki.

Kask na głowie – niezbędny sprzęt jeździecki

Nie ma nic ważniejszego od własnego zdrowia. Pasja jest ważna, ale przy niej można również stracić zdrowie, dlatego trzeba o nie dbać, zakładając chociażby kask na głowę. Jest on w stanie uchronić głowę, jak również górną część odcinka szyjnego. Specjaliści od jazdy konnej zauważają, że taką ochronę na głowie warto mieć na sobie nie tylko podczas jazdy konnej, ale także podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Nawet, jeżeli ktoś jest pewien swojego konia, zawsze powinien zachować odrobinę ostrożności, ponieważ takie wypadki mogą zakończyć się różnie – nawet utratą sprawności, czy też śmiercią.

Odpowiednie buty jeździeckie

Kolejnym na liście, jeżeli chodzi o obowiązkowy sprzęt jeździecki, są buty. Jakie wybrać? Takie, które są wąskie z przodu. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że na pewno zmieszczą się one w strzemionach. Aczkolwiek, nie mogą one być za wąskie w taki sposób, aby nie hamowały przepływu krwi. Oficerki jeździeckie powinny posiadać ok. 2 cm obcas, który delikatnie unosi nogę do góry. Sztyblety jeździeckie to buty, które mają płaski obcas. Buty muszą być wygodne, indywidualnie dopasowane, ponieważ tylko dzięki temu można mieć pewność, że noga będzie w prawidłowy sposób układać się w siodle. Zawsze należy wybierać je z osobą, która buty faktycznie będzie nosić.

Comments are closed.

Ochranné kryty Záhradný hliníkový nábytok Výplň matracov