Skompletowanie wyprawki dla noworodka wydaje się prostym zadaniem, jednak w praktyce większość przyszłych rodziców miewa z tym problemy. Warto więc przeczytać, jakie ubranka dla dzieci, kosmetyki i akcesoria są niezbędne do opieki nad maluszkiem w pierwszych miesiącach jego życia.

Odzież dziecięca

Największą część wyprawki dla niemowlaka stanowią ubrania. Zestaw odzieży dla maluszka, który dopiero pojawia się na świecie, nie powinien być zbyt obszerny – przede wszystkim dlatego, że niemowlę bardzo szybko rośnie. Wiele dzieci wyrasta z pierwszych kompletów w ciągu dwóch czy trzech tygodni życia. Wyprawka musi jednak zawierać kilka kilka sztuk body, śpioszków, pajacyków, koszulek, kaftaników. Niezbędne ubranka dla dzieci w tym okresie życia to także czapeczki, skarpetki, bluza, sweterek.

Zawartość wyprawki zależna jest również od pory roku. Jeśli dziecko pojawiło się na świecie późną jesienią czy zimą, potrzebny będzie kombinezon, czapka, rękawiczki i szalik. Z kolei latem przydadzą się rampersy. Warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych rzeczy. Ubranka dla dzieci powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin. Używanie sztucznych tekstyliów może sprzyjać dolegliwościom skórnym.

Kosmetyki i produkty higieniczne

Oprócz ubranek dla dzieci, ważnym elementem potrzebnym na co dzień są produkty do higieny i pielęgnacji. Przede wszystkim niezbędne będą pieluszki. Zdecydowana większość rodziców stawia na wersje jednorazowe, ale warto posiadać na wszelki wypadek również tzw. wielorazówki, które można prać i stosować przez dłuższy czas. Dodatkowo w wyprawce warto umieścić 3 sztuki pieluszek z tetry lub flaneli oraz zestaw chusteczek nawilżanych i kremy zapobiegające odparzeniom.

Ponadto należy zakupić preparaty do kąpieli, najlepiej tzw. emolienty. Do przemywania bobasa przydatna będzie również sól fizjologiczna oraz opakowanie gazików, płatków kosmetycznych i patyczków higienicznych. Należy pamiętać również o obcinaczu do paznokci, szczotce do włosów i zestawie ręczników.

Akcesoria dla niemowlaka

W czasie oczekiwania na dziecko trzeba pomyśleć o zakupie rozmaitych akcesoriów, które pomogą w codziennej pielęgnacji i opiece. Przykładem jest przewijak, wanienka i termometr kąpielowy oraz elektroniczna niania. Do karmienia przydadzą się odpowiednie butelki ze smoczkiem, śliniaki, laktator, a także specjalna poduszka.

Dziecko powinno mieć też wydzielone miejsce do spania w postaci własnego łóżeczka, dostawki do łóżka dorosłych lub tzw. kosza Mojżesza. Dodatkowo zakupić można też pozytywkę, rożek, kocyk, otulacz i zestaw pościeli niemowlęcej. Niezbędnym akcesorium jest także wózek ze śpiworem oraz fotelik samochodowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/.

Comments are closed.