Pracujesz lub pracowałeś w Niemczech? Jesteś rodzicem niepełnoletniego dziecka albo studenta? W takim razie najprawdopodobniej możesz ubiegać się o wypłatę specjalnego dodatku – Kindergeld. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać niemałą kwotę na każde dziecko? Jak dużą pomoc możesz uzyskać? Sprawdź!

Wsparcie dla rodziców: zasiłek rodzinny w Niemczech

Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny w Niemczech, przysługuje rodzicom mającym status nieograniczonego płatnika podatku niemieckiego. Wysokość świadczenia uzależniona jest od liczby dzieci w rodzinie. W tym roku na pierwsze i drugie dziecko otrzymuje się 219 €, trzecie dziecko 220 €, a czwarte i kolejne 250 €. Wypłacana co miesiąc kwota ma być pomocą materialną, dzięki której rodzic zapewni godne warunki materialne dzieciom do osiągnięcia przez nie pełnoletniości

Wiek dziecka

We wniosku o przyznanie zasiłku należy podać wiek dziecka. Standardowo pomoc udzielana jest rodzicom wychowującym niepełnoletnie potomstwo. Wyjątek od tej reguły stanowią dzieci niepełnosprawne (w tym przypadku limit wieku jest całkowicie zniesiony) oraz studenci (Kindergeld można w tym przypadku pobierać do momentu, aż potomek ukończy 25. rok życia).

Wypłata zaległego świadczenia

Obawiasz się, że przegapiłeś swoją szansę na pieniądze? Nic straconego – możesz ubiegać się o wypłatę niemieckiego zasiłku za okres do sześciu miesięcy wstecz. Samodzielne wypełnienie dokumentów i dostarczenie ich niemieckiemu urzędowi może być problematyczne. Nieocenioną pomocą w procesie odzyskiwania należnych pieniędzy są polskie firmy zajmujące się rozliczaniem podatków oraz pomocą w pobieraniu świadczeń.

 

 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/ https://beesafe.pl/porady/czechy-samochodem/ zobacz wiecje