Dom i Wnętrze

Nowoczesna dekoracja tarasu

Przydomowy taras jest przestrzenią, która pozwoli nam odpoczywać bliżej natury w okresie wiosny, lata czy wczesnej jesieni. Własny taras daje wiele możliwości aranżacji – dekoracja tarasu nie zajmie nam wiele czasu: wystarczą odpowiednie meble, dodatki, parasol czy pergola. Jakie rozwiązania wybrać, aby nasz taras zachęcał do odpoczynku?

Meble technorattanowe – idealna dekoracja tarasu

Wśród rekomendowanych kompletów meblowych wiele mówi się dzisiaj o zestawie technorattanowym. To idealna dekoracja tarasu! Meble technorattanowe są nie tylko trwałe, ale też zaprojektowane z myślą o użytkownikach. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, które doskonale imituje naturalny rotang. Taki materiał ma nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on wilgoci czy brudu. Czyszczenie powierzchni mebla technorattanowego sprowadza się do przetarcia wilgotną ściereczką! Stelaż mebla tworzą elementy aluminiowe malowane proszkowo – zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi mebla, przez co jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemu. W kompletach technorattanowych znajdziemy fotele, krzesła, stoliki kawowe, sofy narożne, leżanki ogrodowe.

Alternatywą dla mebli technorattanowych mogą być meble z naturalnego rotangu. W ich przypadku materiał pozyskiwany jest z upraw o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu nie jest dewastowane środowisko naturalne. Meble rattanowe wspaniale prezentować się będą w zestawieniu z litym drewnem oraz lampionami.

Dekoracja tarasu – piękny parasol

Czy wiesz, że parasol to też piękna dekoracja tarasu? Parasol ogrodowy pełni kilka funkcji: przede wszystkim chroni on nas przed promieniowaniem UV i pozwala na stworzenie strefy cienia. Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji, przez co bez trudu uda nam się dopasować kąt padania cienia.